Z takich życiowych sukcesów…

Z takich życiowych sukcesów to właśnie obejrzałem pięćdziesiąty film z Robertem De Niro. Obejrzałem także praktycznie cały top 250 imdb i większość top 500 z Filmwebu. Tak więc mam porównanie do innych ról i filmów i stwierdzam, że nie ma większego kamelona niż on. Koleś jest żywą legendą. Owszem bazując na ostatnich 15 latach – można powiedzieć co innego. Nie przykłada się tak jak wcześniej i często wybiera nietrafione rolę. Aczkolwiek znalazłbym kilka ciekawych filmów i ról z ostatnich lat.
Ale bazuję głównie na latach 1970-2000. Koleś zagrał psycholi w tak różnorodny sposób, aż się go nienawidzi w „Przylądku Strachu” czy „Chłopięcy Świat”, oraz w „Fan”, a dopinguje w „Taksówkarzu”.
Myśląc o najlepszych filmach gangsterskich myślimy o Pacino i właśnie De Niro. „Nietykalni”, „Dawno Temu w Ameryce”, „Kasyno”, „Chłopcy z Ferajny”, „Prawo Bronxu” czy przede wszystkim „Ojciec Chrzestny 2”. Zagranie młodego Vita z manierą Brando to majstersztyk.
W moim kochanym filmie czyli „Uśpieni”, zagrał księdza, a w „Harry Angel” zagrał samego ! diabła!
Nikt by nie zagrał potwora Frankensteina jak on, ani pirata geja w „Gwiezdnym Pyle”.
Ma na koncie rolę twardych policjantów, ojców czy innych ciemnych typów – jak w najlepszej sensacji ever czyli „Heat” czy „Roninie”, „Poznaj mojego ojca”, „The Score”.
Ale ma także ciepłe rolę jak: „Stanley i Iris”, „Wszyscy mają się dobrze” czy „Pamiętnik pozytywnego myślenia”.
Są też perełki mniej znane albo zapomniane jak „Król Komedii”, „Misja”, „New York, New York”, „The Last Tycoon” – który warto obejrzeć dla samej sceny De Niro z Nicholsonem.
Dodatkowo nie można zapomnieć o jego najlepszych rolach czyli: „Łowca Jelenii” czy „Wściekły Byk”. Po samych tych dwóch rolach można postawić Roberta na piedestał.
Jednak jego najlepszą i najciekawszą rolą była rola w „Przebudzenia. Moja dziewczyna była w szoku, że może ktoś tak zagrać. Ja tak samo. Zagranie chorego dziecka w ciele dorosłego to coś niesamowitego!! Nigdy nie widziałem tak dobrej i niesamowitej roli, a trochę tych filmów widziałem.
Tutaj mała próbka:https://www.youtube.com/watch?v=RbB5SWxq5d4
Tak jak mówiłem jak ktoś bazuje na ostatnich latach – to może się ze mną niezgodzić, ale jak ktoś obejrzy jego filmografie – to myślę, że się zgodzi ze mną. No i oczywiście to nie wszystkie jego rolę – jest też kilka innych, których zapomniałem albo nie widziałem.
Pewnie i tak #nobodykiers i nikt tego nie przeczyta i dostanę jednego plusa od lubiesernik. Ale chciałem to z siebie wyrzucić i potwierdzić sobie jak go uwielbiam!!
#film #filmy #deniro #przegryw

Powered by WPeMatico