Waco. Miniserial od…

Waco. Miniserial od Paramount. Rany, jakie to dobre. Dopiero 2 odcinki z 6 wyszły, ale zapowiada się super.
Tak w skrócie opowiada historię opartą na faktach: jest sobie David Koresh (grany tutaj przez Taylora Kitscha), który jest liderem sekty (grupy dawidianów Koresha, czyli odłamu Rózgi Pasterza, która jest odłamem Adwentyzmu Dnia Siódmego, który jest odmianą protestantyzmu), pan Koresh okazuje się kolejnym wcieleniem Jezusa. Miły człowiek, który ma dzieci z większością kobiet w swojej grupie, których jest mężem i do których ma seksualną wyłączność. To tak w skrócie o nim.
Grupa popada w zatarg z ATF i FBI, kiedy podczas nalotu ATF, w związku z nadużyciami bronią, ginie kilku agentów i kilku członków grupy.
To doprowadziło do kolejnego nalotu na bazę grupy Koresha w Waco, znanego później jako oblężenie Waco. Sytuacja tak bardzo wymyka się spod kontroli, że cała akcja prowadzi do 51-dniowego impasu, podczas którego agencje prowadzą ciągłe rozmowy z Koreshem. W końcu organizacje postanawiają rozlokować na miejscu czołg i wozy pancerne i przeprowadzają szturm na budynek grupy.
W skrócie, w wyniku działań agencji płonie żywcem, bądź ginie od strzałów większość (76) członków grupy, w tym wiele dzieci i sam Koresh. Tak się kończy oblężenie Waco.
2 lata do przodu, 2 rocznica wydarzeń w Waco, kilku członków grupy w ramach zemsty przeprowadza największy zamach terrorystyczny przed 11 września – zamach bombowy w Oklahomie gdzie ginie 168 osób, a 680 zostaje rannych.
Tak, że ten, myślę, że warto oglądać 🙂
#seriale #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #religia #usa #historia #film

Powered by WPeMatico