Bad Taste (1987) Peter…

Bad Taste (1987)
Peter Jackson jest bardzo cenionym reżyserem, w końcu to on stworzył filmowego „Władcę Pierścieni”, za którego dostał kilka tych złotych statuetek. Ja jednak nigdy nie byłem fanem karłów (znaczy oprócz jednego, ale to może kiedyś o nim tutaj napiszę), gigantycznego starucha z wielkim kijem i czarnego rycerza rodem z pierwszego odcinka przygód Scooby-Doo (jak coś pomieszałem to przepraszam), więc skupiałem się na jego wcześniejszej twórczości. Niestety, Jackson został już poniekąd zaszufladkowany jako „MISTRZ KINA FANTASY” i przez to wiele osób nie zapozna się z jego innymi dziełami pokroju „Braindead” (który to wielkimi literami zapisał się w historii horroru i wyniósł gore na całkowicie inny poziom). Przepraszam za ten przydługi wstęp, dziś chciałbym polecić wam pierwszy pełnometrażowy film Petera. Oto „Bad Taste”.
Na ziemię przybywają obcy poszukujący nowego dobrego mięsa do produkcji galaktycznych fast foodów. Lądują w małej nadmorskiej osadzie w Nowej Zelandii i wyrzynają całą miejscową 75-osobową populację. Teraz mogą spokojnie przystąpić do konsumpcji i testowania nowych dań. Nie wiedzą jednak, że z odsieczą do osady zostali wysłani tzw. „chłopaki”, specjalna kilkuosobowa grupa Sił Powietrznych Nowej Zelandii i Ligi Obrony Kosmicznej, z którymi nie ma żartów! (Opis z Filmweb’a, bo nie chciałem nic pomieszać, także podziękowania dla użytkownika ManBehindThe_Sun)
Co do samego filmu, to na pewno się nie zawiedziecie. Jest się z czego pośmiać, krew, flaki, ból przemijania, więc decyzja należy już do was.
Moja ocena: 6/10
Jeśli chcecie więcej, to zapraszam pod tag #nwjaktonazwac.
#horror #film #ogladajzwykopem #filmnawieczor