#anonimowemirkowyzwania…

#anonimowemirkowyzwania #tinder #zycie #milosc #filozofia #refleksja
Witajcie,
chciałem Wam trochę powiedzieć o życiu moi Drodzy Różowe Paseczki Mirkowie, Tak po prostu Koleżanki i Koledzy z internetu!
Zacznę że mam już prawie 35 na karku więc nie należę do tych najmłodszych. O dziwo powiem że czas szybko leci i trudno sobie przypomnieć kiedy człowiek tak się postarzał.
Zacznę od początku, powiem o co mi chodzi: warto cieszyć się życiem takim jakim jest i nie wydziwiać za bardzo. Nie chcieć być kimś kimś się nie jest lub kimś się nie da zostać. Warto mieć marzenia i je realizować. Warto mieć poukładane życie według zasad i szanować ludzi dokoła i świat nawet jeśli jest upierdliwy. Warto być uczciwym i niefałszywym i szczerym i mówić prawdę i to co się myśli nawet jeśli to nie jest popularne. Nie warto płakać nad tym co się stało złego w życiu a jak dopadną człowieka smutniejsze chwile, to się pomodlić, poprosić Boga o pomoc i siły żeby w przyszłości człowieka coś gorszego nie spotkało.
Dla tych którzy uważają, że wykop.pl jest stratą czasu, rozumiem problem, ale warto przeglądać ulubione lub szukać ciekawych informacji. Ja lubię bardzo AMA, wyznania itp. gdzie ludzie mówią o swoim życiu. Na prawdę ubogaca to nawet jeśli to jest AMA o areszcie śledczym:AMA Areszt śledczy
Ja codziennie spędzam do 1h na wykop. Jest to chyba dużo jednak lubię bardzo mikroblog i dużo ciekawych rzeczy ludzie tutaj piszą.
Może zacznę od #tinder.
Mam dziewczynę i nie zaglądam na tinder. Różnie nam się układa, raz lepiej raz gorzej, ale nie uważam, żeby ją zdradzać czy nawet patrzeć na inne dziewczyny, to nie mój styl. Powiem tak, miałem miłość, miłości w przeszłości i nie wyszło, jest to duży ból, jakoś dalej kocham te dziewczyny w swoim sercu i życzę im dobrze. Nie ma związków idealnych. Dobry związek to taki jak ludzie są szczerzy wobec siebie i akceptują siebie takimi jakimi są. Znam pary które się zwalczają lub są dla siebie niemiłe, nieuprzejme, złośliwe. Często to wynika, jak widzę, dziewczyna jest taka jak jej mama, a chłopak jest bardzo podobny do ojca ale również do matki.
Wniosek taki, zanim się zakochasz, pamiętaj że to może boleć w przyszłości i można się nieźle w życiu poranić.
Kumpel miał żonę, ona go zdradziła, znalazł sobie drugą, nie wyszło, teraz ma 3 i też jest kiepsko. Im człowiek starszy tym głupszy, twardy jak pień i drzewo, nie do zmiany i nie chce się zmieniać. Ludzie nie mają refleksji nad sobą, zachowują się czasami tak bezmyślnie i tak głupio. Głupi przykład z dróg z trójmiasta – ludzie pędzą i tak się spotykamy na światłach. Światła są ustawione na 50 km/h i nic więcej. Nie umieją przewidzieć przyszłości i nie myślą o niej.
Trzeba na pewno wybrać w życiu tą jedyną i polecam wszystkim moje ulubione strony z YT: RCSJacek Pulikowski
Powiem tak, jak ja chodziłem do podstawówki czy liceum to głównie rozmawialiśmy o sporcie, muzyce, filmach. Dziewczyny zajmowały tam jakieś któreś, z ostatnich tematów. Nawet jak były znajomości czy przyjaźnie to one były tylko znajomościami, dzisiaj widzę, że #tinder, #pornografia, zryła mocno beret wielu osobom. Na dziewczyny patrzy się teraz jak na obiekt do przelecenia. Kiedyś seks miał miejsce dopiero po ślubie i był czymś naprawdę świętym. Dzisiaj stał się zwykłą częścią życia. Na prawdę świat – Polska się tak zmieniły przez te ostatnie 18 lat jak zaczynałem liceum. To już inny świat, inne wartości.
Najgorsze jest to że ludzie są ze sobą i się rozchodzą. Nikt tak na prawdę się nie kocha ani nie słucha. Ludzie zwlekają z ślubem, żyją bez niego bo uważają, że jak pójdą do kościoła to później trudniej z dostaniem rozwodu i anulacją ślubu. Ślub kościelny już przestał mieć znaczenie. Jest to bardzo smutne, bo każda z stron sobie zostawia furtkę, a można się rozejść. Lepiej mieć samochód, dom, na siebie a nie na drugą osobę, bo później łatwiej się rozejść. Najgorzej jak dziewczyna zaczyna prosić faceta żeby dawał jej pieniądze bo on lepiej zarabia. To już jest na prawdę zły sygnał. Lub po prostu nie dorzuca się do życia – do paliwa, do jedzenia itp. Mało kto kocha całym sercem – ta osoba jest dla mnie na całe życie, nie szukam kogoś innego, będę z nią całe życie. Nie obchodzi mnie to że inne są ładniejsze, moja jest najcudowniejsza.
Nie ma poszanowania do tego żeby być ze sobą razem na dobre i na złe. Każdy patrzy, czy ta osoba ma kasę, czy dobrą pracę, czy jest kumata, a nie widzi tego że większość z nas jest bardzo podobna i jest na tym samym poziomie intelektualnym czy życiowym. Większość Polaków pracuje na etat. Przez to nie są tak dynamiczni i innowacyjni jak ludzie z USA gdzie duża część osób ma swoją działalność i państwo było budowane na kapitalizmie a nie na socjalizmie jak w II RP czy PRL.
Szuka się czegoś wyjątkowego i wspaniałego i narzeka się na tą drugą osobę a nie widzi się w niej dobra, ciągłe narzekanie, patrzenie negatywnie na drugiego człowieka, ciągle się z tym stykam w życiu. Widzę że Polacy nie umieją afirmować życia, cieszyć się nim, takim jakie ono jest, lubią narzekać i narzekać. Wkurzać się na innych i narzekać że oni tacy są.
Ostatnio oglądałem piękny film dokumentalny o listach w PRL polecam: #film cudze listy
Chyba kiedyś ludzie bardziej kochali i więcej mieli miłości. Nie było fb i innych „szajsów” które zabijają relacje. Kiedyś wisieliśmy do nocy na trzepaku i chodziliśmy do mroku z znajomymi. Piękne czasy.
Dużo bym jeszcze napisał, chciałbym poruszyć temat wiary i religii, dodam tylko:
Kiedyś Jan Paweł II był taką ważną osobą w naszym kraju i w naszych rozmowach, dzisiaj jakby nie istniał w ogóle. Był jednym z najważniejszych autorytetów dla nas, nawet młodych ludzi. Dzisiaj praktycznie nie funkcjonuje w rzeczywistości.

Powered by WPeMatico